29/07/2021 Autor Kill Bill Wyłączono

Motocyklowy przewodnik / poradnik po Meksyku – Jukatan odc. 1#

Salsa!

To podstawa, bez salsy nie ma życia, a Meksyk nie byłby Meksykiem, gdyby nie ona. Różnokolorowe jak Meksyk, potrafią palić jak majańskie słońce. Salsa jest kwintesencją Meksyku.

Motocykl

Transport własnego jednośladu z Polski to wyzwanie logistyczne i finansowe ale jak najbardziej możliwe. Zaletą takiego rozwiązania jest to że taki motocykl zna się jak własną kobietę 😉 (czasem niezbyt dobrze). Zakup motocykla na miejscu to dobry pomysł, gdy chcemy podróżować takim pojazdem przez kilka miesięcy lub dłużej. Nowa taka znajomość, która może zaprowadzić Cię do ołtarza lub… weźmiesz z nią rozwód zanim jeszcze staniesz na ślubnym kobiercu.

Nasz wyjazd, jak często to bywa, był spontaniczny, więc zdecydowaliśmy się na wynajem motocykla na miejscu, a naszego kochanego Harleya przykryliśmy “kołderką” i podłączyliśmy kroplówkę z prądem, co by się nie obraził.
Zaprzyjaźniliśmy się z lokalną firmą w Cancun i wybraliśmy nie najnowszy motocykl w ich ofercie, ale najbardziej pasujący mi stylem i ceną. Padło na sprawdzoną jednostkę Hondy V2 (Honda VT 750 Shadow).

W Cancun działa kilka wypożyczalni motocykli i ceny są różne. Jednak jeśli chcecie pozostać w cieniu i nie kojarzyć się z bogatym Gringo z US odradzam wynajmowanie nowego Harleya czy BMW GS 1200.
Z niektórymi firmami można negocjować cenę zwłaszcza przy dłuższym niż weekendowym wypożyczeniu maszyny.

Ekipa z MotoKoor gdzie zdecydowaliśmy wypożyczyć moto ​http://www.motokoor.com​ stanęła na wysokości zadania przy czym była bardzo miła i sympatyczna.

Pamiętajcie jednak że to Ameryka i postrzeganie świata tam jest troszkę inne niż w Europie Zachodniej.

Tak wygląda radość z podpisywanej umowy wypożyczenia. Gringo mają motór!

Aktualne ceny znajdziecie na stronach internetowych firm które wynajmują motocykle.
My polecamy motokoor.com a jak się zdecydujecie na tą firmę możecie do nas napisać, a my Was za anonsujemy dzięki czemu otrzymacie korzystniejszą cenę.

Załapaliśmy się nawet na reklamę na pierwszej stronie! Zrobiłem zdjęcie, jakby ją zmienili 😉

Pamiętajcie, żeby zawsze się upewnić czy i jakie jest ubezpieczenie, wypożyczalnie dołączają zazwyczaj pełny pakiet ubezpieczenia. Kierowca powinien zabrać międzynarodowe prawo jazdy, mimo że motocykl można wypożyczyć nawet na podstawie polskiego dokumentu. Jednak w razie kolizji, zwłaszcza z udziałem innego pojazdu, posiadanie wyłącznie polskiego prawa jazdy może przysporzyć problemów.